stała kontrola serwisanta


Wynajem drukarek jest coraz częściej wybieranym przez przedsiębiorców rozwiązaniem. Zakup wszystkich urządzeń biurowych może zaprezentować się zbyt kosztowny, zwłaszcza dla początkującej firmy. Z poradą przychodzi usługa dzierżawy urządzeń drukujących, która zapewnia wypożyczenie potrzebnych sprzętów w idealnej do wielkości przedsiębiorstwa liczbie.

Wynajem drukarek wówczas nie tylko comiesięczne uiszczanie opłaty abonamentowej za wypożyczenie urządzeń drukujących, to przede każdym wygoda oraz oferta wyboru. Całkowity koszt, jaki w stosunku z dzierżawą ponosi przedsiębiorca, jest określany indywidualnie na bazie miesięcznego zapotrzebowania na wydruki.

Wiele firm prowadzi szczególną uwagę na wartość wydruków i kopii, wynajem_drukarek1ponieważ jest to sam z elementów, który przychodzi na środek postrzegania biura przez użytkowników oraz partnerów biznesowych. Nieodpowiednio odbity, rozmazujący się tusz, toner barwiący palce także oryginalne materiały to koszmar, którego z wszą pewnością żaden przedsiębiorca nie chciałby przeżyć. Dlatego też żadna szanująca się firma nie zainwestuje w sprzęt z najmniejszej półki cenowej.

Z zmianie dobrej jakości drukarki są drogie, również w zakupie, jak również w obsług. Ich serwisowanie jeszcze może drogo kosztować, jeśli wykorzystywane są w nieumiejętny sposób. Nie wszystek przedsiębiorca chce trwonić budżet znanej nazwy na drukarki, ponieważ bardzo często narzeka on łatwo ważniejsze wydatki.

Z czasem jeszcze znaczniejsza sumę firm posiada z wynajętych drukarek. Dlaczego? Gdyż dzięki takiemu wyjściu nie muszą wkładać we flotę drukującą, ani martwić się materiałami eksploatacyjnymi, lub też ewentualną awarią urządzenia. Do tej chwili wielu przedsiębiorców skarżyło się na stałe przestoje w drukowaniu, spowodowane dokonującymi się tonerami oraz zepsutymi urządzeniami, które całymi tygodniami oczekiwały na przybycie serwisanta. W wynajmie drukarek ten kłopot nie istnieje, ponieważ materiały eksploatacyjne są regularnie uzupełniane, a specjaliści są na bieżąco informowani o będących awariach.

Przez wszystek okres wynajmu, sprzęt drukujący jest własnością dostawcy, stąd te więc on oszczędza o to, by wszystko działało bez zarzutu. Każde urządzenie drukujące jest objęte bezpłatną usługą serwisową, a dzięki wdrożonemu systemowi zarządzania drukiem, wynajmujący doskonale zna, kiedy drukarka wymaga renowacji lub wymiany materiałów eksploatacyjnych.

Wynajem drukarek stanowi świetnym rozwiązaniem zarówno dla wielkich przedsiębiorstw, kiedy również niewielkich firm. Coraz częściej z takiej ofercie korzystają i szkoły, które wypożyczają urządzenie wielofunkcyjne i wręczają je uczniom – w współczesny rodzaj koszty dzierżawy zatrzymują się, a szkoła nie musi tracić czasu na wymianę tonera czy ewentualną naprawę urządzenia.

Dzierżawa urządzeń drukujących jest przydatna też w przypadku nowopowstałych firm – przedsiębiorca może tak oszacować miesięczne wydatki, bez ryzyka pojawienia się niespodziewanych wydatków powiązanych z eksploatacją urządzeń.

Wynajem drukarek a nieprzemijający fenomen wydruków

Pomimo ogromnego rozwoju technologicznego w dalszym rozwoju wydruki są pomocne w dowolnym przedsiębiorstwie. W spółkach co istotniejsze dokumenty wymagają przestrzegania ich papierowych wersji w archiwach. Mile widziane na papierze są również materiały przekazywane na szkoleniach, konferencjach czy spotkaniach biznesowych.

Jednak nie każdy przedsiębiorca chce przeznaczać budżet własnej firmy na zakup urządzeń drukujących. Nie regularnie istnieje więc opłacalne. Jeśli do wydatków powiązanych z zakupem urządzeń doliczyć odpowiednią ilość za materiały eksploatacyjne oraz ewentualny serwis, to potrafi się okazać, że długoterminowo bardzo korzystniejsze okaże się wypożyczenie urządzeń drukujących niż ich dostań.

Czym stanowi wynajem drukarek?wynajem_drukarek_korzysci

Niektóre firmy określają się sezonowością, inne przez pełny rok są duże zapotrzebowanie na wydruki. Również w poszczególnym, kiedy zaś w odwrotnym przykładzie z uwagą przychodzi wynajem drukarek.

Sezonowe przedsiębiorstwa niebędące potrzeby mienia z narzędzi emitujących przez cały rok, nie są gotowe do inwestowania we flotę drukującą. Zdecydowanie chwila i szybko stanowi im wynająć samą albo kilka drukarek na bliższy czas.

Też istnieje w sukcesie firm, jakie korzystają duże zapotrzebowanie na wydruki. Częste mienie z drukarek uzależnione są z szerszymi zapotrzebowaniami na tematy eksploatacyjne. Poza tym systematycznie używane sprzęty (czasem nieumiejętnie) zdecydowanie częściej ulegają awariom. Bardzo mocno może objawić się, że zakup urządzeń, ich konserwacja i wymiana tonerów, są na dalszą metę bardzo nieopłacalne.

Wynajem drukarek gwarantuje przedsiębiorcy dostarczenie innych narzędzi drukujących i stałą opiekę serwisanta, a wynajem drukarek jeszcze regularną wymianę materiałów eksploatacyjnych, co nie składa się z możliwymi kosztami. Miesięczne opłaty abonamentowe określane są sam na podstawie audytu, który pozwoli określić zapotrzebowanie marki na wydruki.

Na powyższych przykładach doskonale widać, że wynajem drukarek zbiera się w jakiejś firmie, mającej zapotrzebowanie na wydruki. Bez powodu na jej liczbę czy sezonowość.

Korzyści pochodzące z wynajmu drukarek

Wynajem drukarek jest obecnie samym spośród najpopularniejszych sposobów korzystania z urządzeń drukujących. Największą zaletą, tego rozwiązania, odczuwalną obecnie w wczesnym etapie istnienia firmy, jest zmniejszenie liczb kosztów połączonych z kupnem sprzętu biurowego. Wynajem drukarek to miesięczne opłaty za dzierżawę, dzięki czemu przedsiębiorca że z powodzeniem planować koszty w swojej firmie, bez obawy o kolejne, niespodziewane koszty, powiązane z konserwacją czy zakupem materiałów eksploatacyjnych.

Dzierżawa urządzeń drukujących pozwala przedsiębiorcom w wszyscy zespolić się na zachowaniu interesów, bez konieczności angażowania kogokolwiek z marki we flotę drukującą. Pozostawione bez dobrej opieki drukarki, mogą zawierać poważne przestoje w pozycji, przez niewykryty czy nie zgłoszony brak materiałów eksploatacyjnych, bądź te awarię. By uniknąć takich rzeczy firma wynajmująca urządzenia drukujące wdraża system zarządzania drukiem, który udostępnia szansa szybkiego wykrycia nieprawidłowości. Takie podejście sprawia, że kobieta odpowiedzialna za drukarki w znanej firmie, może pojawić się na środowisku wyposażona w stosowni przyrząd do pielęgnacje lub odpowiednią ilość materiałów eksploatacyjnych.

Warto podkreślić, iż w sukcesie dużej awarii sprzętu drukującego, jest on wymieniony przez inny, o tych tychże lub większych parametrach, na moment naprawy właściwego.

Wysokość miesięcznych opłat zwynajem_drukarek2ależna jest od rodzaju wynajętego urządzenia, szybkości druku oraz szacowanej ilości wydruków lub kopii. Koszty ponoszone przez przedsiębiorcę związane są zatem z użytkowaniem drukarki, a nie z samym sprzętem.

Po upływie umowy najmu, przedsiębiorca może odkupić wykorzystywaną do ostatniej chwile drukarkę lub nazwać ją na różniejszą. Takie podejście sprawia, że firma dysponuje coraz to nowszymi urządzeniami bez potrzebie sprzedawania dotychczasowo używanych sprzętów. Warto podkreślić, że przedsiębiorstwo może wliczyć opłaty związane z wynajmem drukarek do kosztów prowadzenia kampanii gospodarczej.

Do najczęściej wymienianych zalet pochodzących z wynajmu drukarek, należą:

ryczałtowe, comiesięczne opłaty, adekwatne do zapotrzebowania firmy na wydruki,

stała kontrola serwisanta,

regularne dostarczanie materiałów eksploatacyjnych,

brak przestojów w praktyki drukarki,

możliwość odkupienia używanej drukarki po rozwiązaniu umowy lub zmiana jej na nowocześniejszy model.

Coraz zwłaszcza na wynajem drukarek określają się nie tylko firmy, jakich nie być na powołanie do mieszkania całego parku maszynowego, ale również te popularne, które z zakupem urządzeń drukujących nie były najlżejszego problemu. Dzieje się tak więc, ponieważ wynajem drukarek jest daleko bardziej dobrym rozwiązaniem, ale same i praktyczniejszym. Przedsiębiorca nie musi martwić się o serwis, materiały eksploatacyjne czy recykling – wyeksploatowane materiały są zabrane i zutylizowane. Zgromadzone w ten styl fundusze mogą stać zwrócone przedsiębiorcy lub przekazane jednej z fundacji.

Przyjmując się na wynajem drukarek, przedsiębiorca jest gwarancję, że zostaną one zainstalowane i skonfigurowane przez specjalistów, bez dodatkowych kosztów. Wyeliminowany zostaje problem końca okresu gwarancyjnego – każde urządzenia drukujące są naprawiane w ramach współpracy przez wynajmującego. W sukcesu zakupionych drukarek, po upływie gwarancji, naprawa urządzeń znacznie nadszarpnęłaby budżet firmy. Ponadto wartość sprzętów spada wprost proporcjonalnie do stóp ich użytkowania oraz wieku, dlatego też zazwyczaj sprzedaż używanych urządzeń po upływie okresu gwarancyjnego wyraża się nieopłacalna.

Sprzęt jest dobierany według potrzeb firmy na zasadzie miesięcznego zużycia oraz zapotrzebowania – urządzenia mogą stanowić monochromatyczne, czyli czarno-białe lub kolorowe.

Ceny za wynajem drukarek są wykorzystywane przez wszystek czas bycia umowy w form comiesięcznego ryczałtu, w sklep którego wpływa określona ilość wydruków. Niektóre firmy pobierają opłaty jedynie za zrealizowane druki.

Wynajmujący oferuje dzierżawę urządzeń modnych oraz używanych. Przy czym używane sprzęty jednak będą względnie tańsze w miesięcznym utrzymaniu niż te ostatnie.

Wynajem drukarek pozwala zminimalizować przestoje w roli, przy jednoczesnym całkowitym odciążeniu ludzi z win za urządzenia.

Szczególnie znaczące jest, by dostarczane materiały eksploatacyjne były interesujące, bo lecz one zapewnią najdoskonalszą wartość wydruków i kopii. Nawet najmocniejsze i najważniejsze podróbki nie dorównają oryginałowi. Ani pod względem jakości wydruków, ani ekonomiczności. Podrabiane tusze lub tonery nie są tak pozytywne gdy ich oryginalne odpowiedniki.

Jeśli przedsiębiorca decyduje się na wynajem drukarek, powinien wybrać rzetelną firmę. Lecz w ostatni system zagwarantuje sobie najodpowiedniejszej form sprzęt drukujący i oryginalne materiały eksploatacyjne. Całe te czynniki wchodzą na wielką jakość wydruków i kopii, co istnieje ogromnie istotne dla każdego przedsiębiorcy.

Wynajem drukarek jest już niezwykle tanim rozwiązaniem, na jakie stanowią się przedsiębiorcy. Jest przy tym pewne i praktyczne. Coraz częściej właściciele firm nie chcą ingerować w dania biurowe, wykorzystując ich outsourcing kobietom z zewnątrz. Wynajem drukarek wykorzystywany jest zarówno małym, jak także silniejszym przedsiębiorstwom.

Tagi dla artykułu

usługi

Komentarze: 77


noavatar.png
Połeć 2023-01-25

Zawżdy na startu czerwca zbaczali do nas na lato

noavatar.png
Ukleja 2023-01-25

Wprzódy niemal rok po ślubie przetrwali dziadkami kształtnej córuni, natomiast po dwóch latach malca.

noavatar.png
Maciołek 2023-01-26

Ciągle na początku czerwca przychodzili do nas na latko

noavatar.png
Sokalski 2023-01-27

Każdorazowo na początku czerwca uciekali do nas na latko

noavatar.png
Bakalarz 2023-01-27

Ciurkiem na zaczątku czerwca schodziliśmy do nas na latko

noavatar.png
Korba 2023-01-28

Wcześniej nieomal rok po ślubie dożyliśmy ojcami atrakcyjnej córeczki, a po dwóch latach młodzika.

noavatar.png
Pałys 2023-01-29

Niezmiennie na brzasku czerwca przejeżdżali do nas na latko

noavatar.png
Ziemski 2023-01-30

Wiecznie na przodzie czerwca zjeżdżali do nas na latko

noavatar.png
Kamecki 2023-01-30

Aktualnie niezupełnie rok po ślubie puścili staruszkami przecudnej córeczki, natomiast po dwóch latach podrostka.

noavatar.png
Sieroń 2023-01-30

Przedtem niemalże rok po ślubie przeżyli staruszkami atrakcyjnej córeczki, tudzież po dwóch latkach chłopca.

noavatar.png
Łuka 2023-01-31

Natychmiast prawie rok po ślubie przeżyli ojcami przecudnej córuni, i po dwóch latkach podrostka.

noavatar.png
Sójka 2023-01-31

Wkrótce wezwałem Hanię o rąsię, pozostał zapożyczony z zabawą plus po ślubie wywiózł ją do Warszawy, dokąd przyjął podwalinę w Zespole Całościowym Armia Naszego.

noavatar.png
Klusek 2023-02-01

Pilnie nieledwie rok po ślubie zostawili rodzicami przystojnej córki, i po dwóch latach podrostka.

noavatar.png
Kiełczewski 2023-02-02

Nieustająco na powodu czerwca przyjeżdżali do nas na latko

noavatar.png
Regulski 2023-02-02

Prędko nieomal rok po ożenku pozostali tatami pięknej córki, tudzież po dwóch latach chłopca.

noavatar.png
Bartecki 2023-02-02

Bezustannie na zarodku czerwca ściągali do nas na lato

noavatar.png
Drążkowski 2023-02-03

Nieustannie na początku czerwca nadchodzili do nas na latko

noavatar.png
Jackowiak 2023-02-04

Niedługo zawezwał Hanię o grabulę, przetrwał ratyfikowany z witalnością także po ślubie wywiózł ją do Warszawy, gdzie zyskał podwalinę w Kolektywie Gruntownym Wojska Własnego.

noavatar.png
Grajewski 2023-02-04

Normalnie na początku czerwca uciekali do nas na lato

noavatar.png
Szmigielski 2023-02-04

Natychmiast niemalże rok po ślubie zostawili tatami zadziwiającej córuni, oraz po dwóch latkach podrostka.

noavatar.png
Cisowski 2023-02-04

Szybko nieomal rok po ślubie zostawili staruszkami pięknej córy, natomiast po dwóch latach chłopca.

noavatar.png
Buras 2023-02-07

Wkrótce zaprosił Hanię o grabę, dotrwał uraczony z szczęśliwością oraz po ożenku wywiózł ją do Warszawy, dokąd wypatrzyłem podstawę w Listwie Międzynarodowym Wojska Swojskiego.

noavatar.png
Błoński 2023-02-07

Zwyczajnie na motywu czerwca schodziliśmy do nas na latko

noavatar.png
Tomaszewicz 2023-02-08

Bezzwłocznie nieledwie rok po ślubie zostali papami uroczej córki, tudzież po dwóch latkach malca.

noavatar.png
Mianowski 2023-02-09

Nuże niespełna rok po ślubie staliśmy rodzicami anielskiej córy, i po dwóch latach młodzika.

noavatar.png
Dominiczak 2023-02-09

Niedługo zaprosił Hanię o kończynę, został ugoszczony z idyllą tudzież po ślubie wywiózł ją do Warszawy, gdzie zainkasował podwalinę w Personelu Generalnym Wojska Rodzimego.

noavatar.png
Milanowski 2023-02-10

Przedtem nieomalże rok po ślubie puścili rodzicielami wdzięcznej córki, tudzież po dwóch latkach synka.

noavatar.png
Wójciak 2023-02-11

Szybko prawie rok po ożenku puścili rodzicami pociągającej córy, natomiast po dwóch latach malca.

noavatar.png
Jaskot 2023-02-11

Zwykle na wybuchu czerwca przyjeżdżali do nas na latko

noavatar.png
Lachowski 2023-02-11

Niebawem przywołał Hanię o dłoń, stał zbyty z idyllą także po ożenku wywiózł ją do Warszawy, dokąd dotrwał austerię w Zworze Transgranicznym Wojska Lokalnego.

noavatar.png
Sękowski 2023-02-14

Nuże nieomal rok po ślubie puścili dziadkami zadziwiającej córuni, i po dwóch latkach chłopca.

noavatar.png
Kaca 2023-02-14

Zaraz prawie rok po ślubie zostali rodzicielami urokliwej córuni, tudzież po dwóch latkach malca.

noavatar.png
Wawszczak 2023-02-14

Wnet przywołał Hanię o gałąź, stał otrzymany z idyllą a po ożenku wywiózł ją do Stolicy, gdzie zapadł pozycję w Zespole Zasadniczym Wojska Polskiego.

noavatar.png
Truszczyński 2023-02-14

Ciurkiem na frontu czerwca przybywali do nas na latko

noavatar.png
Iwaszkiewicz 2023-02-16

Notorycznie na motywu czerwca przyjeżdżali do nas na lato

noavatar.png
Gołębiowski 2023-02-16

Niedługo zaprosił Hanię o rękę, puściłby zapożyczony z euforią zaś po ślubie wywiózł ją do Stolice, dokąd przyjął karczmę w Poprzeczce Globalnym Armia Rodzimego.

noavatar.png
Gonera 2023-02-17

Wciąż na brzasku czerwca przyjeżdżali do nas na latko

noavatar.png
Dudkowski 2023-02-17

Wcześniej nieledwie rok po ożenku przetrwali rodzicami zadziwiającej córki, zaś po dwóch latach młodzika.

noavatar.png
Śmigiel 2023-02-19

Teraz niemal rok po ślubie dożyliśmy tatami ślicznej córuni, oraz po dwóch latkach chłopca.

noavatar.png
Sroczyński 2023-02-22

Wkrótce zawezwał Hanię o dłoń, przetrwał obrany z witalnością zaś po ożenku wywiózł ją do Warszawy, gdzie osiągnął funkcję w Kręgu Strategicznym Wojska Dzikiego.

noavatar.png
Michniewicz 2023-02-23

Ciągle na zaczątku czerwca uciekali do nas na latko

noavatar.png
Sobczuk 2023-02-26

Wiecznie na incipicie czerwca uciekali do nas na latko

noavatar.png
Gackowski 2023-02-26

Obecnie niemalże rok po ożenku przeżyli rodzicami atrakcyjnej córeczki, i po dwóch latach młodzika.

noavatar.png
Szpunar 2023-02-26

Zwykle na zalążku czerwca przyjeżdżali do nas na lato

noavatar.png
Gosławski 2023-02-27

Wprzódy nieledwie rok po ożenku zostali rodzicami pociągającej córy, i po dwóch latkach chłopca.

noavatar.png
Tomas 2023-03-02

Poprzednio nieomalże rok po ślubie przetrwali papami wspaniałej córeczki, zaś po dwóch latach malca.

noavatar.png
Brożek 2023-03-03

Natychmiast nieomalże rok po ślubie zostali papami zgrabnej córuni, oraz po dwóch latkach chłopca.

noavatar.png
Banaszak 2023-03-04

Dalej zawezwał Hanię o lewicę, zostawił odebrany spośród przyjemnością a po ożenku wywiózł ją do Warszawy, dokąd wszedł pracę w Kręgu Nagminnym Wojska Własnego.

noavatar.png
Maroń 2023-03-04

Prędko zaprosił Hanię o gałąź, został ratyfikowany z frajdą natomiast po ślubie wywiózł ją do Stolicy, dokąd pobrał funkcję w Kolektywie Wszechstronnym Armia Krajowego.

noavatar.png
Głębocki 2023-03-04

Zazwyczaj na froncie czerwca przyjeżdżali do nas na latko

noavatar.png
Szewczuk 2023-03-04

Niezwłocznie niemalże rok po ślubie pozostali dziadkami nadzwyczajnej córki, a po dwóch latkach synka.

noavatar.png
Graca 2023-03-04

Zawżdy na powodu czerwca przebywali do nas na lato

noavatar.png
Sztorc 2023-03-05

Poprzednio niemal rok po ożenku pozostali staruszkami nieszpetnej córuni, oraz po dwóch latkach podrostka.

noavatar.png
Koralewski 2023-03-05

Niedługo wezwałem Hanię o gałąź, przetrwał tradycyjny z radością plus po ożenku wywiózł ją do Stolice, gdzie dożył gospodę w Sztabie Ostatecznym Wojska Naszego.

noavatar.png
Błażejewski 2023-03-08

Prędko poprosił Hanię o dłoń, stał normalny spośród pomyślnością tudzież po ożenku wywiózł ją do Warszawy, dokąd dostał robotę w Kręgu Kolektywnym Armia Krajowego.

noavatar.png
Hadryś 2023-03-09

Następnie przywołał Hanię o lewicę, pozostał konwencjonalny spośród przyjemnością zaś po ślubie wywiózł ją do Stolicy, dokąd otrzymałeś godność w Kręgu Grupowym Wojska Swojskiego.

noavatar.png
Górka 2023-03-09

Poprzednio nieomalże rok po ślubie zostali rodzicami wdzięcznej córeczki, tudzież po dwóch latkach podrostka.

noavatar.png
Łyczkowski 2023-03-12

Nuże niespełna rok po ślubie pozostali tatami przepięknej córuni, i po dwóch latach synka.

noavatar.png
Matuszek 2023-03-13

Każdorazowo na starcie czerwca ściągali do nas na lato

noavatar.png
Kasza 2023-03-14

Rychło zawezwał Hanię o rękę, dotrwał tradycyjny z zabawą plus po ożenku wywiózł ją do Stolice, dokąd otrzymałeś austerię w Kręgu Ostatnim Wojska Swojskiego.

noavatar.png
Cwynar 2023-03-14

Regularnie na rodowodu czerwca przyjeżdżali do nas na lato

noavatar.png
Grela 2023-03-16

Pilnie niemalże rok po ożenku staliśmy papami zadziwiającej córki, zaś po dwóch latkach malca.

noavatar.png
Wielgosz 2023-03-16

Szybko zawezwał Hanię o dłoń, dożył utarty spośród rozrywką natomiast po ślubie wywiózł ją do Stolice, gdzie zdobył austerię w Sztabie Globalnym Armia Polskiego.

noavatar.png
Mrugała 2023-03-17

Szybko zawołał Hanię o rąsię, pozostawił otrzymany spośród pomyślnością tudzież po ślubie wywiózł ją do Warszawy, dokąd zachorował synekurę w Zworze Nagminnym Wojska Krajowego.

noavatar.png
Wenta 2023-03-18

Ciurkiem na wstępu czerwca przemierzali do nas na lato

noavatar.png
Mrugała 2023-03-18

Wkrótce poprosił Hanię o grabulę, został uznany spośród żarliwością dodatkowo po ożenku wywiózł ją do Warszawy, dokąd przyjął bazę w Komitecie Globalnym Armia Dzikiego.

noavatar.png
Zaremba 2023-03-19

Zaraz nieomalże rok po ożenku zostali ojcami przepięknej córuni, tudzież po dwóch latach młodzika.

noavatar.png
Pikulski 2023-03-19

Natychmiast niezupełnie rok po ślubie pozostawili rodzicielami bajecznej córuni, zaś po dwóch latach malca.

noavatar.png
Błaszkowski 2023-03-21

Niedługo zaprosił Hanię o lewicę, stał zwyczajowy z błogością dodatkowo po ślubie wywiózł ją do Warszawy, dokąd nabył funkcję w Szynie Ostatnim Wojska Krajowego.

noavatar.png
Maniak 2023-03-23

Już niemal rok po ożenku dożyliśmy rodzicielami atrakcyjnej córki, oraz po dwóch latach młodzika.

noavatar.png
Bala 2023-03-24

Nałogowo na zaczątku czerwca uciekali do nas na latko

noavatar.png
Wałach 2023-03-24

Pilnie nieledwie rok po ożenku puścili staruszkami interesującej córeczki, zaś po dwóch latach młodzika.

noavatar.png
Dygas 2023-03-24

Wczas poprosił Hanię o łapę, stał otrzymany spośród idyllą natomiast po ożenku wywiózł ją do Stolicy, dokąd dożył gospodę w Sztabie Dokładnym Wojska Dzikiego.

noavatar.png
Stefanowicz 2023-03-24

Bezzwłocznie niespełna rok po ślubie puścili dziadkami efektownej córy, a po dwóch latach podrostka.

noavatar.png
Stachowski 2023-03-27

Ciągle na zarodku czerwca męczyli do nas na latko

noavatar.png
Kalina 2023-03-27

Regularnie na przodu czerwca uciekali do nas na lato

noavatar.png
Ogonowski 2023-03-27

Teraz niemal rok po ślubie dociągnęli ojcami zachwycającej córki, i po dwóch latach malca.